V TANKU PRO VÁS HÝČKÁME OPRAVDOVÝ POKLAD. RADEGAST RYZE HOŘKOU 12 S PLNOU HOŘKOU CHUTÍ!
Ryze hořká dvanáctka je prémiový světlý ležák s charakteristickou hořkostí a plnou chutí. Díky použití tří druhů moravského chmele vyniká svým výrazným chmelovým aroma.
Stupňovitost: 12,25%
Obsah alkoholu: 5,1% ALC.
3 druhy chmele: Žatecký poloraný červeňák, Sládek a Žatecký pozdní
3x CHMELENÁ
NA ČEPU MÁME TAKY PILSNER URQUELL
Tento jedinečný světlý plzeňský ležák se stal legendou mezi pivy a dal vzniknout zcela nové pivní kategorii (Pils, Pilsner). Jeho receptura i varní postup se od jeho vzniku v roce 1842 nezměnily. Díky umění plzeňských sládků se nemění ani jeho kvalita a jeho chuťový profil. To ostatně prokazují pravidelná laboratorní srovnání, z nichž nejstarší se datuje do roku 1897.
Tajemství chuti legendárního spodně kvašeného ležáku s obsahem alkoholu 4,4 % leží především ve vysoce kvalitních surovinách a zachováním původního výrobního postupu. Charakteristickou vůni sladových zrn a vyváženou karamelovou chuť získává pivo trojitým rmutováním, měkká plzeňská voda mu propůjčuje unikátní jemnou chuť, žatecký chmel sametovou hořkost. Vlastní slad pak dodává pivu zlatavou barvu.
STYLY ČEPOVÁNÍ PIVA NA NAŠÍ RADEGASTOVNĚ
HLADINKA
Základem hladinky je čepování piva na jeden zátah tak, aby se na konci vytvořila mokrá krémovitá pěna nepřesahující okraj sklenice.
ŠNYT
Jako šnyt označujeme menší míru piva s větším podílem krémovité pěny, která dodává pivu jemnější říz a uchovává jej delší dobu čerstvé.
MLÍKO
Mlíko říkáme půllitru husté, krémové pěny. Oproti hladince nebo šnytu je nasládlejší, a bývá proto oblíbené zejména u žen.
Všichni tento pojem už někdy slyšeli, někteří už ví, jak takové pivo chutná a málokdo zná postup, jak se dělá. Proto vám na našem blogu představíme řezané pivo.
Řezané pivo se čepuje ze dvou druhů piv, které jsou i barevně oddělené. Barevné rozdělení vzniká díky rozdílné hustotě piv. U nás si můžete nechat nařezat Černého Kozla s Radegast Ryze Hořkou 12 . Černý Kozel je lehčí než Radegast Ryze Hořká 12 a vznikne tak krásný dvoubarevný mok s černým pivem nahoře a světlým pivem dole. Dá se ale čepovat i nejdříve to černé, pak světlé , záleží však na hustotě piv . Řezané pivo se ale určitě nečepuje naráz, nejprve na jeden tah světlé, pak na to na jeden tah tmavé. Naopak se čepuje na několikrát a záleží samozřejmě i na umu výčepního.
PIVNÍ SEDMERO
1)PIVNÍ SKLO
Půllitry musejí být vždy čisté , vychlazené na teplotu piva a především mokré
2)ČEPOVÁNÍ
Základem hladinky je čepování na jeden zátah tak, aby se na konci vytvořila mokrá krémovitá pěna nepřesahující okraj sklenice
3)PĚNA
Pěna musí být vždy mokrá, hustá a krémová.Jen taková totiž působí jako ochrana piva před vzdzuchem .Uchovává jeho správný říz a doplňuje lahodnou chuť
4)BARVA
K lahodné chuti správně načepovaného piva patří také jiskrně zlatavá barva
5)ŽÁDNÉ BUBLINKY
Každá nečistota na sklenici má vliv na kvalitu piva .Dokonale čistý pullitr poznáte tak,že se na jeho stěně neusazují žádné bublinky
6)KROUŽKY
Pokud je sklenice pečlivě umytá a čistá, zbytky pěny se po jejím obvodu usazují v kroužcích.A výčepní tak může lehce spočítat,na kolik loků host pivo vypil.
7)ÚSMĚV A OUŠKO
Načepované a podáváné s úsměvem, ouškem otočeným k vám.Tak v naší Radegastovně chutná pivo nejlépe .Na zdraví !
V Radegastovně budeš ve svém živlu! Rozhlédneš se a uvidíš oslavu síly chlapského ducha. Drsnost, odolnost, sebevědomí – to vše je vyjádřeno použitým materiálem a jeho zpracováním. Pod dohledem samotného Radegasta pocítíš i krásu a malebnost moravské přírody. Vítej doma!